Plugins - Contact Form 7 Image Captcha - Development (trunk) - en to es translation catalogue (19 entries)

en: It appears you have <b>Contact Form 7 Conditional Fields</b> installed, due to compatibility issues with Contact Form 7 Image CAPTCHA, you will need to add <code>[hidden kc_captcha "kc_human"]</code> to the forms you <b>DO NOT</b> want the CAPTCHA to appear on.
es: Parece que tienes instalado <b>Contact Form 7 Conditional Fields</b> y, debido a problemas de compatibilidad con Contact Form 7 Image CAPTCHA, tendrás que añadir <code>[hidden kc_captcha "kc_human"]</code> a los formularios en los que <b>NO</b> quieras que aparezca el CAPTCHA.

note: Description of the plugin
en: Add a simple image captcha and Honeypot to contact form 7
es: Añade una sencilla imagen captcha y un señuelo a Contact Form 7

note: Plugin URI of the plugin
en: https://wordpress.org/plugins/contact-form-7-image-captcha/
es: https://es.wordpress.org/plugins/contact-form-7-image-captcha/

en: Insert Tag
es: Insertar una etiqueta

en: Image Captcha
es: Imagen del captcha

en: Please select an icon.
es: Por favor, selecciona un icono.

en: Please select the correct icon.
es: Por favor, selecciona el icono correcto.

en: Please prove you are human by selecting the
es: Por favor, prueba que eres un humano seleccionando

en: Plane
es: el avión

en: Tree
es: el árbol

en: Truck
es: el camión

en: Key
es: la llave

en: Flag
es: la bandera

en: Cup
es: la taza

en: Car
es: el coche

en: Star
es: la estrella

en: House
es: la casa

en: Heart
es: el corazón

en: Go Pro
es: Ir a la versión Pro
